5 seriali, które musisz obejrzeć

Seriale, które nie są totalną stratą czasu (moim zdaniem)

Każdy zdrowo produktywny człowiek wie, że w życiu należy również zaplanować czas na rozrywkę. Najbardziej powszechnym medium dającym obecnie rozrywkę jest TV i Internet, które umożliwiają oglądanie seriali. Niektóre seriale zasługują na naszą uwagę, inne zasługują na… wyłączenie odbiornika. Różne są jednak gusta i ponoć się o nich nie dyskutuje. Ja oczywiście swój gust uważam za bardzo dobry (w końcu jest mój;) dlatego oto dzisiaj daję Ci darmowy dostęp do mojej listy TOP najlepszych seriali, które nie są totalną stratą czasu (kolejność losowa).

Dobry serial z tych pokręconych:

Miasteczko Twean Peaks

Pamiętam czasy kiedy ten serial był emitowany na dwójce. Było to w czasach mojego dzieciństwa i nie rozumiałam totalnie o, co w nim chodzi. Z czasem nauczyłam się wykorzystywać jego potencjał i zasypiać przy intro. Teraz wróciłam do oglądania i bawiłam się przy tym świetnie. Oglądanie tego serialu określiłabym jako bardzo ciekawą, momentami pokręconą, podróż. Nie oglądałam tego nowoczesnego sezonu, zaczęłam, jak dla mnie nie miał już klimatu…

Dobry serial, o którym będziesz chciał dyskutować godzinami:

Gra o tron

Może to banalne, ale nie mogło zabraknąć tego serialu w moim zestawieniu. Absolutnie wspaniałe widowisko, które najczęściej doprowadza do strasznego zdenerwowania (dlaczego nikt wcześniej nie zabił tego okropnego, łagodnie mówiąc, Joffreya?! ) albo wyciska z Ciebie łzy (Krwawe Gody…). Oglądając Grę o tron trzeba być przygotowanym na to, że jak tylko polubisz jakiegoś bohatera, najpewniej za chwilę nic z niego nie zostanie… znaczy obróci się w proch. Nie znam jednak drugiego serialu, który budziłby tyle emocji. Jest to też jedyny znany mi serial, na którego podstawie jest prawie milion teorii na YT 🙂 I mimo, że miniony sezon był momentami nielogiczny (łańcuchy, szybkie podróże, kto zanurkował z łańcuchami i wiele innych) to i tak oglądało się zacnie. Z niecierpliwością czekam na ostatni sezon.

Dobry serial, który Cię rozśmieszy

White Gold

Najmłodszy na tej liście serial, który zaczęłam oglądać, ze względu na aktora grającego główną rolę Eda Westwicka, którego bardzo lubię (ma boski akcent!). Nie liczyłam na emocje na poziomie Gry o Tron, co nie znaczy, że się rozczarowałam! Wręcz przeciwnie! Dobrze się ogląda np. do obiadu, ponieważ trwa 30 minut.

Dobry serial, który Cię przestraszy

Stranger Things

Dla wielu największe zaskoczenie 2016 roku. Twórcy nie mieli olbrzymiego budżetu a jednak udało im się dostarczyć trzymający w napięciu serial, który ja obejrzałam w całości w ciągu 24 godzin poświęcając sobotnią nockę. Nie będę spoilerować, czekam na drugi sezon!

Dobry serial, który skłania do refleksji i przeraża:

Czarne lustro

Po obejrzeniu odcinków Czarnego lustra za każdym razem czuję głęboki niepokój o to w jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom… Kocham innowacje i technologię, czasem jednak powinniśmy się bardziej zastanowić do czego może nas doprowadzić zastosowanie danego rozwiązania, które wydaje się być dobre.

Jeszcze kilka godnych uwagi: Czarna Lista, Grimm, Fargo, Shameless, W garniturach, Żona idealna.

 

A jaki jest Twój ulubiony serial? czy znalazł się na mojej liście – daj znać w komentarzu:)

 

Może Cię też zainteresować:

Zakłamania w filmach

Poród: 5 zakłamań porodowych w filmach

 

3 Replies to “5 seriali, które musisz obejrzeć”

  1. Marta Rogulska pisze:

    Obejrzyj sobie Narcos ?

  2. Babownia pisze:

    Nie ma mojego numeru jeden, czyli Breaking Bad 🙂 Pozdrawiam!

Leave a Reply