Jak zrealizować KAŻDY swój cel?

Czas na jeden z moich ulubionych tematów – jak zrealizować cel. W dzisiejszym odcinku podcastu (8 minut) biorę na celownik cele i to jak można je zacząć realizować. Posłuchaj, a jak Ci się spodoba napisz recenzję w serwisie/aplikacji, w której słuchasz mojego podcastu – to bardzo mi pomoże.

Przeczytaj także: Jak się zmotywować do działania?

Podcast to audycja audio, której możesz słuchać gdziekolwiek jesteś za pomocą aplikacji w telefonie: Player FM lub Podcast Addict (telefony z systemem Android), iTunes (jeśli masz iPhone). Ściągnij aplikację i zasubskrybuj moje podcasty. Sama w podcastach jestem zakochana, słucham nałogowo 🙂

Skąd pobrać podcast?

Podcast dostępny jest dla Ciebie w wielu miejscach:

  • Na blogu – lista podcastów
  • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów
  • W serwisie Spreaker 
  • Aplikacja Player FM lub Podcast Addict (możesz ściągnąć na telefon z Androidem)

Jeśli spodobał Ci się ten odcinek podcastu to napisz proszę recenzję w serwisie/aplikacji, w której słuchasz podcastu.  Zajmie Ci to 2 minuty. Twoja ocena sprawia, że mój podcast trafia wyżej w rankingu iTunes. Dzięki temu Ci, którzy o nim jeszcze nie słyszeli mają szansę go posłuchać.

Oceń Odważ się! Podcast na iTunes

Pobierz DARMOWEGO ebooka: Odchudzanie na START: co jeść, żeby schudnąć? jak zacząć? jak uniknąć jojo? (KLIK)

Co ty myślisz o zadaniach, które masz do wykonania w swoim życiu? Co uważasz o celach, które sobie stawiasz? Czy jesteś taką osobą, która jest bardzo ostrożna w tych celach? Która po prostu woli sobie ustawić mały cel, żeby się nie zrazić, żeby po prostu móc powiedzieć że się ukończyło taki mały cel?

[00:00:57] Chciałam cię zaprosić do takiej zmiany myślenia. Zmiana polega na tym, że uświadamiasz sobie, że tak naprawdę każdy cel jest do zrealizowania. Jeżeli go rozłożyć na wystarczająco małe kroki, które oczywiście musisz wykonać w dobrym kierunku. Bardzo często lubimy takie duże cele sobie stawiać na przykład na rok. Tak lubimy w ogóle robić takie zestawienia celów na rok i lekceważymy to, co możemy osiągnąć w przeciągu dziesięciu lat. Przecenie mamy to co możemy osiągnąć w przeciągu roku. I bardzo często się załamuje my bo po prostu coś nam się nie poszło po naszej myśli.

Małymi kroczkami…

[00:02:04] Zamiast po prostu rozebrać to na bardzo małe kroki i założyć że zrobimy ten cel wielki osiągniemy w dłuższej perspektywie czasu. Pamiętaj że czas i tak upłynie. Tak ja mogłam sobie planować, że w czerwcu mój podczas będzie rozpoznawalny bardziej niż jest niż jest.

[00:02:34] Tak naprawdę we wrześniu tak. Ale to nie oznacza że zaprzestaje realizowania swojego celu jakim jest to, żeby promować. Mieć swój pokaz, z którym się dzielę swoimi przemyśleniami związanymi z pracą nad sobą i odchudzaniu czy rozwojem osobistym.

[00:03:01] I wystarczy po prostu nieco zmienić tę perspektywę. Zaakceptować to, że małe kroki, rozegranie tego dużego celu jest po prostu jedną z kluczowych działalności. Na początku nie bój się stawiać sobie ogromnych celów. Nie bój się marzyć, nie bój się mieć tych wspaniałych celów tylko dlatego, że kiedyś ci nie wyszło. Kiedyś sobie zaplanowałaś, że po prostu coś osiągniesz przez chwilę nie udało się.

Paraliżujący strach

[00:03:44] Teraz się boisz stawiać sobie takie cele. Jeżeli chodzi w ogóle o definicję – jestem oddalona trochę od tego, że wszystko musi być celem.

[00:04:04] Jest dużo osób które np. mówią że o ja nie mam marzeń. Mam tylko cele i miałam taki okres w swoim życiu, że też tak mówiłam. Na dzień dzisiejszy uważam że posiadanie marzeń jest wspaniałe.

[00:04:18] Tak po prostu są to dla mnie takie nieokreślone jeszcze w czasie cele, ale są to rzeczy do których po prostu wiem że na które przyjdzie kolej i nie musisz wszystkim dookoła mówić że ty masz tylko cele że ty nie masz marzeń masz tylko cele bo posiadanie wielkich marzeń jest wspaniałe. Jeżeli one są tak ogromne że po prostu nawet ciebie czasem przerażają to też niech nie musisz im wszystkim dookoła opowiadać o nich skoro wiesz że ludzie będą z ciebie kpić będą może się wyśmiewać za plecami. A ty po prostu nie jesteś jeszcze na to gotowa nie chcesz po prostu się z tym mierzyć. Są takie cele które możesz powiedzieć tylko swojej najlepszej przyjaciółce. Na przykład jeżeli masz bardzo dużą nadwagę. Jeżeli masz np. do zrzucenia. Powyżej 40 kilogramów.

Jak realizować cele?

[00:05:27] Jest to duży cel, żeby to osiągnąć.

[00:05:31] Nie planuje tego na rok do Stanów że będziesz robić wszystko że będziesz się uczyć w przeciągu tego roku będziesz testować sprawdzać jakie jedzenie tobie służy będziesz patrzeć kiedy się przejadą aż zaczniesz spacerować zaczniesz może pływać i tego typu rzeczy ale nie ustalać sobie z góry że po prostu w przeciągu roku z 40 kilogramów usta sobie że twój proces odchudzania będzie zakończony kiedy 40 kilogramów. Ale niech to będzie ustalone w czasie nawet na cztery lata tak żeby to się wydarzyło bardzo powoli ale już na zawsze bo na pewno chcesz żeby to było na zawsze i każde twoje olbrzymie marzenie które chcesz zrealizować.

Plany…

Na pewno nie jest tak, że chcesz po prostu nie wiem, że chcesz na przykład stać się wspaniałą matką tylko na chwilę, że chcesz np. podróżować po świecie zwiedzać różne kraje ale tylko przez miesiąc nie zdąży nawet każdy twój cel każde Twoje marzenie da się zrealizować. Tylko nie staraj się wszystkiego zrobić naraz. Możesz wszystko ale nie wszystko naraz. To jest podstawowa zasada realizowania swoich celów swoich marzeń. I pamiętaj o tym żeby po prostu rozbierać na małe kroki swoje olbrzymie cele i czasami są to kroki naprawdę naprawdę malutkie. No bo jeżeli na przykład chcesz schudnąć 40 kilogramów to zjedzenie w dniu dzisiejszym zdrowego śniadania wydaje się naprawdę mikroskopijne krokiem.

Ale jest to krok w dobrym kierunku. Jest to krok, który jak będziesz powtarzać po prostu doprowadzić do tego rezultatu którego Ty chcesz którego Ty oczekujesz zapraszam Cię do pobrania darmowego buka. Odchudzanie na start. Na mojej stronie www.odwazsie.com Jeżeli chcesz mi pomóc oceń proszę mój podczas gdy w aplikacji iTunes i w innych aplikacjach do słuchania podczas snu Napisz recenzję tak żeby mógł docierać do większej liczby osób. Trzymaj się.

One Reply to “Jak zrealizować KAŻDY swój cel?”

Leave a Reply