Oszczędzanie: Przeczytaj 7 artykułów, które mogą zmienić Twoje życie

Finanse są niezwykle ważne w naszym życiu. Niestety zarządzania własnym portfelem i oszczędzania nie uczą w szkole. Szczęściarzami są z pewnością Ci, którzy mają „ogarniętych rodziców” w tym temacie. Pozostali (pewnie większość) muszą szukać innych autorytetów. Dzisiaj chciałam Wam oszczędzić szukania i podsyłam 7 artykułów, które, moim zdaniem, warto przeanalizować. Miłego czytania!

No któż inny mógłby otwierać to zestawienie jeśli nie Michał Szafrański, najbardziej chyba znany bloger piszący o oszczędzaniu (i nie tylko) w Polsce. Michała podziwiam za ilość pracy, którą wkłada w swoje posty. To jest po prostu rzeźnia jakaś jak człowiek sobie pomyśli ile energii trzeba poświęcić na ogarnięcie tego małego imperium, które stworzył (wydawać by się mogło) bardzo szybko i gładko. Dzisiaj proponuję Wam lekturę ciekawego tekstu, który może zmienić nieco Waszą perspektywę myślenia o oszczędzaniu. Moim zdaniem tekst uzmysławia ile można zyskać.

Dorównującym (dla mnie) autorytetem w dziedzinie finansów i oszczędzania do Michała Szafrańskiego jest Marcin Iwuć z Finansów bardzo osobistych. Przy całym moim szacunku dla Michała, Marcina czyta mi się nieco przyjemniej. Po prostu odpowiada mi jego styl pisania i tematyka bloga. Jest nieco lżejszy od Michała i (jak dla mnie) bardziej inspirujący. W proponowanym dzisiaj tekście znaleźć możecie bardzo mądre rady dotyczące finansów, do których warto często wracać.

W swoim tekście Ilona, że tak powiem rzuca światło na kilka ciekawych aspektów naszego współczesnego funkcjonowania i tego w jaki sposób można nieco oszczędzić portfelowi i planecie:)

Uwaga tekst po angielsku. Kilka ciekawych sposobów na oszczędności od Tamary. Moim zdaniem też warto się zapoznać, szczególnie jeśli jest się kobietą:)

Bardzo podoba mi się opisany przez Basię plan rozpoczęcia przygody z planowaniem wydatków co jest pierwszym krokiem do budowania oszczędności. Mam wrażenie, że ludzi na początku przerażają te wszystkie arkusze, zbieranie rachunków, spisywanie. Oczywiście nie da się ominąć pewnej pracy, ale „basiny” sposób na rozpoczęcie wydaje się bardzo dobrym sposobem.

Życie w zgodzie z naturą to temat, który coraz częściej gości na ekranie mojego laptopa i w moim życiu ogólnie. Niektórzy się z tego śmieją, mnie jednak coraz bardziej przeraża człowiek, który ma (za przeproszeniem) w dupie całą faunę i florę a jedyną interesującą go rzeczą jest czubek jego własnego nosa…

No i na koniec po raz drugi (jak na ulubieńca przystało) Marcin Iwuć z artykułem o tym w jaki sposób wydawać pieniądze. Okazuje się, że w tym temacie też jest dobrze mieć jakieś zasady:)

Mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie w tym zestawieniu. Może dzięki mnie znalazłeś swojego finansowego guru 😉 Pozwól innym zapoznać się z zestawieniem – udostępnij.

2 Replies to “Oszczędzanie: Przeczytaj 7 artykułów, które mogą zmienić Twoje życie”

  1. Świetny spis artykułów – kilku nie znam i z chęcią oraz przyjemnością się zapoznam 😀

Leave a Reply