Jak zwiększyć swoje szanse na sukces?

Jak osiągnąć sukces – pojęcie sukcesu.

Nie ma dwóch osób, dla których sukces byłby tym samym. Jednemu wystarczy spokojne życie na poziomie (własne mieszkanie/dom, samochód, wakacje, oszczędności na emeryturę i wykształcenie dla dzieci). Drugi z kolei będzie dążyć do milinów na koncie, jachtów, luksusowych aut. Dużo zależy od tego, gdzie się urodziliśmy (jaki kraj, kultura, środowisko). Kolejną ważną kwestią jest to jak nas wychowano i w jakie towarzystwo „wpadliśmy” w latach młodości.

Zaobserwować jednak można, że są wśród nas jednostki, które mimo wszystkich wyżej wymienionych „składników postrzegania sukcesu” nieustannie ścigają się ze swoimi ograniczeniami i odnoszą spektakularny sukces.

Jak osiągnąć sukces – kilka kroków, które mogą Ci pomóc:

 1. Zdefiniuj czym dla Ciebie jest sukces:

  Co musi się stać, jakie musisz mieć relacje z rodziną? jaki stan konta w banku? jaką pracę wykonywać? abyś myślał o sobie jak o człowieku sukcesu? Zapisz to wszystko – bądź konkretny jak tylko się da, nie zadawalaj się ogólnikami!

 2. Zastanów się jakie są Twoje motywacje: 

  Czy chcesz mieć satysfakcję z tego, co robisz? czy może zależy Ci na poprawie życia Twojej rodziny? a może po prostu chcesz być lanserem, który jeździ sportowym autem z zimnym łokciem 🙂 ? to są Twoje motywacje – inni nie muszą ich rozumieć i w żadnym wypadku nie mają prawa ich oceniać (dopóki wszystko jest legalne i nie naruszasz wolności innych). Zapisz swoje motywacje!

 3. Przeanalizuj sytuację obecną: 

  W jakim punkcie obecnie się znajdujesz? jakie posiadasz umiejętności? do czego czujesz „ciągoty”? czego chciałbyś się nauczyć? co stoi na przeszkodzie, abyś zaczął się tego uczyć? dlaczego jeszcze tego nie robisz? Zidentyfikuj przeszkody i je zapisz.

 4. Obmyśl strategię pokonywania przeszkód: 

  Jakie możesz podjąć kroki, aby nie dopuścić do powstania przeszkody? co zrobisz, gdy jednak się pojawi takowa? Zapisz swoje strategie!

 5. Opracuj codzienny plan działania: 

  Co możesz zrobić już dziś, aby przybliżyć się do swojego „punktu sukcesu„? jakie jedno, malutkie działanie możesz podjąć? chociaż coś na co przeznaczysz 30 minut… Zrób listę działań i wybierz, to które możesz wykonać już dzisiaj. Może to również być (i zazwyczaj jest) działanie, które podejmiesz każdego dnia.

 6. Jak osiągnąć sukces? Działaj! 

  To jest tu najważniejsze – od myślenia jeszcze nikomu nie przybyło. Tak głosi wieść gminna 🙂

 7. Skupienie i motywacja: 

  Z tą motywacją bywa ciężko szczególnie, że jak wiadomo z najnowszych badań, nie jest to kwestia posiadania lub też braku silnej woli. Motywacja jest zasobem wyczerpującym się, dlatego tak ważne jest unikanie przeszkód (pokus) i skupienie się na działaniach, które budują proste, codzienne nawyki.

 8. Wracaj do swoich zapisków: 

  Niechaj Twój notatnik z tymi zapiskami będzie Twoją subiektywną bazą motywacji! Kopię powodów, dla których chcesz coś osiągnąć możesz też nosić np. w portfelu i sięgać po nią zawsze, gdy będziesz tego potrzebować.

 9. Bez załamki!

  Małe, a czasem duże, porażki się zdarzają. Nie załamuj się, nie odpuszczaj przez jeden upadek,nie biczuj się. Tyle razy już życie „dało każdemu z nas w pysk”, że szkoda się nad tym rozwodzić. Ruszaj dalej w bój i oddaj się swojej walce w 100%

Jak osiągnąć sukces – krótkie podsumowanie.

Ściganie swoich marzeń jest bardzo ważne, ale nie zapominaj, że życie „dzieje się” w teraźniejszości. Siej tu i teraz, abyś mógł zbierać w przyszłości. Na koniec mam dla Ciebie ważną wiadomość: jeżeli chcesz dojść tam, gdzie zaplanowałeś to wiedz, że będzie ciężko, mnóstwo pracy przed Tobą, nie wierz w bajki o sukcesie, który spada na ludzi z nieba… Za każdym sukcesem stoi proces i systematyczna praca. Wspaniała wiadomość jest jednak taka, że w dzisiejszych czasach masz nieograniczone możliwości i możesz naprawdę wiele. Nie jesteś synem/córką chłopa w średniowieczu! Jesteś świadomą, przynajmniej taką mam nadzieję, swojego potencjału, gwiazdą XXI wieku, więc zacznij świecić swoim wewnętrznym blaskiem 🙂

Wszystkie osoby, które dziś są po raz pierwszy u mnie zapraszam do poznania mnie bliżej: Kim jestem?

Będzie mi również bardzo miło jeśli dołączycie do mnie na:

Instagram

One Reply to “Jak zwiększyć swoje szanse na sukces?”

Leave a Reply