TED Talks: 5 tych, które powinien obejrzeć i przemyśleć każdy rodzic

TED Talks – moja subiektywna lista 5 najlepszych TED Talks dla rodziców 

TED Talks mogą być wspaniałą inspiracją nie tylko dla ludzi ze świata biznesu czy coachingu. Jest tam wiele wspaniałych wskazówek dla nas, rodziców chcących wiedzieć więcej by reagować lepiej, mówić jaśniej, dawać odczuwać dziecku, że jest kochane i akceptowane.

Czas na moje typy:

Na pierwszy plan wysuwa się Pan, którego absolutnie uwielbiam oglądać i analizować jego słowa. Niestety, refleksja po jego mowach może być smutna, ale to już zostawiam Wam.

 

A tuz po panie Kenie mamy nauczycielkę z wieloletnim doświadczeniem, której rodzice również byli nauczycielami. Jej historia jest poruszająca i pouczająca.

 

Niby każdy z nas wie, że pasja jest istotna, ale czy wiedzieliście, że są badania, które to potwierdzają?

 

Każdy z nas chciał kiedyś (lub będzie chciał) zmotywować swoje dziecko do zrobienia czegoś istotnego, podjęcia działania, wytworzenia dobrego nawyku. dobrze jest wiedzieć jak się zabrać do tematu motywowania, a o tym opowie nam Dan szczególnie znany w  świecie IT 

Wystąpienie następnego Pana naprawdę zamieszało w mojej głowie. Od dawna myśl o uzależnianiu szczęścia od świata zewnętrznego wydawała się niewłaściwa, ale to dopiero ten facet poukładał mi w głowie i dał motywację do przemyślenia pewnych kwestii raz a dobrze:

Które z tych wystąpień znaliście? Które jest Waszym ulubionym? A które najbardziej pouczającym i zaskakującym – dajcie znać w komentarzu:)

 

Może Cię tez zainteresować:

Tato, zajmij się mną!

Tato, zajmij się mną!

Leave a Reply