Z Polski do Afryki niedaleko! Podcast!

Afryka ją skusiła…

W dzisiejszym odcinku możecie posłuchać o afrykańskiej przygodzie Justyny. Moim zdaniem jest to wspaniała dawka wiedzy o Afryce i jej mieszkańcach. 

This slideshow requires JavaScript.

Wyjaśnienie:

W końcu mi się udało nagrać pierwszy podcast w swoim życiu! Mam nadzieję, że nie ostatni:) Plan jest taki, żeby podcast „Ciekawe Historie” pojawiał się raz w miesiącu na moim blogu:) Tematyka będzie różna (jak wskazuje nazwa). Większość podcastów planuję w formie rozmów/wywiadów. Obecnie nie mam jeszcze żadnego sprzętu, który sprawiłby, że mój podcast będzie na wypasie, także przepraszam za jakość nagrania. Mam nadzieję, że z każdym nagranym podcastem będzie coraz lepiej i będzie się Wam podobać:)

W weekend byłam na Blog Conference Poznań i miałam przyjemność wziąć udział w warsztacie dotyczącym podcastów. Generalnie wyszło na to, że nigdy nie powinno się nagrywać telefonem bez dodatkowego mikrofonu… A mój wywiad z Justyną został nagrany właśnie w taki sposób. Informacje w nim zawarte uważam jednak za tak ciekawe, że nie mogłam ich zostawić tylko dla siebie i musiałam się podzielić. Dla mnie słuchanie tego odcinka było ok pod względem jakości, także mam nadzieję, że i Wy dacie radę:) 

O czym usłyszycie:

 • Skąd pomysł na przeprowadzkę do Afryki?
 • Jaką pracę trzeba wykonywać, żeby móc sobie pozwolić na taką przeprowadzkę?
 • Ile kosztuje życie w Gambii?
 • Co jest zaskakującego w Gambii?
 • Jacy ludzie mieszkają w Gambii?

Skąd pobrać podcast:

20 Replies to “Z Polski do Afryki niedaleko! Podcast!”

 1. No to kolejny postęp w życiu – pierwszy podcast, gratulacje 🙂

 2. Wiśniona pisze:

  Swojego czasu sporo czytałam o Gambi i zakochałam się w tym kraju! Znalazłam mega tanią wycieczkę i już byłam podjarana że lecimy, ale sprzątnęli nam ofertę z przed nosa. Mam nadzieję, że jeszcze nadrobię 😉

 3. Ria Tlik pisze:

  Świetna sprawa! Sama, gdzieś w dalekich zakamarkach mojej głowy, marzę o przeprowadzce gdzieś daleko, ale niestety odwagi brak;)

 4. Wow! Gambia…A ja myślałam, że z moją Tajlandią jestem egzotyczna 🙂

 5. To dopiero musi być przygoda!!!

 6. No i to się zapowiada na ciekawy cykl 😀 O czym będą następne odcinki?

 7. DookolaPracy pisze:

  Wow! Prawdziwa egzotyka! 🙂 Rewelacja! Podoba mi sie taki cykl!

 8. Świetny pomysł z tym cyklem ciekawych historii 🙂 I już na sam początek coś dla mnie – może o wyprowadzce do Gambii nie myślę, ale chciałabym zobaczyć ten tak mało znany u nas kraj. Każda informacja jest cenna, szczególnie z ust kogoś, kto zamieszkał w danym miejscu

 9. Typowa Anna pisze:

  Też właśnie myślę o podcastach. A co do tej Pani, to podziwiam! Dla mnie wciąż Afryka to dość egzotyczne miejsce i trochę bym się bała,

 10. Ostatnio przekonuje sie do Podcastów. Bardzo mi pomagają przy nauce języków obcych. Ale z blogową serią się jeszcze nie spotkałam. Super pomysł. Własnie slucham i jestem pelna podziwu za decyzje wyjazdu do Afryki..

  • jejmosc.pl pisze:

   Dzięki za komentarz:) No jeszcze długa droga przede mną, żeby podcast miał super jakość ale i tak jest ok moim zdaniem. Szukam ciekawych osób na kolejne:)

 11. Katarzyna pisze:

  Jestem pod wrażeniem takiego stylu życia. Czytam, oglądamy. Jednak ja chyba nigdy bym się nie zdecydowała na taką zmianę w życiu. Podziwiam że Ktoś szuka swojego miejsca.

  • jejmosc.pl pisze:

   dziękuję za komentarz. no każdy z nas chyba szuka swojego miejsca i zdaje się, że Justyna na jakiś czas znalazła, ale wątpię, że zostanie tam na zawsze, bo to raczej nie w jej stylu:)

 12. balkanyrudej pisze:

  Świetny pomysł na blogową serię. Podcasty to w ogóle całkiem fajna sprawa, aczkolwiek u siebie raczej nie będę ich wprowadzać. Bo przy tworzeniu filmów i całej masie innych projektów, moja doba musiałaby zacząć mieć 48 godzin 😉

Leave a Reply